Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinehydrotermo blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
872 odwiedzin | wpisów: 2, komentarzy: 0, artykułów: 4, obserwuje: 1

Sprzęt ratujący życie: detektor tlenku węgla

autor: hydrotermo blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Okres grzewczy niestety co roku wiąże się z tragediami wywołanymi tlenkiem czadu. Nie bez przyczyny o czadzie mówi się cichy zabójca, ponieważ jest to gaz bezwonny i bezbarwny. Istnieją jednak proste rozwiązania, dzięki którym możemy uniknąć tragedii. Detektor tlenku węgla Honeywell to niedrogi i skuteczny sprzęt, który może uratować nasze życie.

Czad – dlaczego jest tak niebezpieczny?

Tlenek węgla, zwany potocznie czadem jest gazem silnie trującym, którego człowiek nie jest w stanie wyczuć, a to sprawia, że jest przyczyną śmierci wielu osób każdego roku. Tlenek węgla powstaje w wyniku niepełnego spalania paliwa w urządzeniach grzewczych montowanych w domach i mieszkaniach. Niebezpieczne mogą się okazać m.in. piecyki łazienkowe, piece węglowe i gazowe, kotły gazowe i węglowe oraz kominki.

Zatrucie czadem objawia się nudnościami, bólami i zawrotami głowy, zaburzeniami świadomości oraz zaburzeniami oddychania, omdleniami, a w konsekwencji prowadzi do niedotlenienia organizmu. Nawet krótkie przebywanie w pomieszczeniu, gdzie jest zbyt wysokie stężenie tlenku węgla prowadzi do wystąpienia objawów zatrucia i jest bardzo niebezpieczne.

Detektor tlenku węgla

Detektor tlenku węgla to niewielkie urządzenie, które stanowi zabezpieczenie przed zatruciem czadem. Odpowiednio zamontowany stanowi gwarancję, że alarm uruchomi się w razie potrzeby. Detektory tlenku węgla Honeywell występują w wielu wariantach, jednak nawet najprostsze modele takie jak czujnik Honeywell XC70-PL, czy Honeywell XC100 będą gwarancją bezpieczeństwa. Detektory wyposażone w wyświetlacz, czego przykładem jest model XC-100D, pozwalają monitorować na bieżąco stężenie tlenku węgla. Wszystkie czujniki Honeywell sygnalizują już niewielkie stężenia czadu, co ułatwia bezpieczne opuszczenie pomieszczenia. Łatwa obsługa sprzętu oraz dodatkowe funkcjonalności takie jak głośny sygnał alarmu, zapis danych z kilku dni, bezobsługowe działanie, szczelna obudowa umożliwiająca montaż w łazience umożliwiają bezproblemowe użytkowanie czujnika nawet przez 10 lat.

Czujniki tlenku węgla to nieduży wydatek, ponieważ ich cena waha się w okolicach 80 – 200 zł, a pozwalają na spokojne korzystanie z urządzeń grzewczych oraz ochronę zdrowia i życia domowników.


Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:49580
Liczba wpisów:206842
Liczba komentarzy:874318
Liczba zdjęć:764638
Użytkownicy online:681